CHECKER PIG

CHECKER PIG – již od roku 1989

Značka CHECKER PIG vznikla v roce 1989 a patří tímto k nejstarší značce horských kol v Německu. Původně se vedle kol vyráběly i snowboardy. Brzy se ale koncentrace přesunula jen na produkci kvalitních MTB. Vzrůstající stupeň ambice CHECKER PIG dokazuje produkce prvních celoodpružených kol „Fully´s“ s legendárním karbonovým kroužkem v zadním odpružení rámu. Jméno CHECKER PIG je odvozeno od amerického slangového výrazu a znamená volně přeloženo „zubící se prasátko“ (smějící, pohodové). S rychlým úspěchem na trhu se značně rozšířila výrobní paleta, a tak přišly závodní kola, trekkingová, krossová a skládací. Od roku 1989 je „zubící se prasátko“ také nedílnou součástí mezinárodní závodní scény offroad a na silnici, nemluvě o řadě získaných mezinárodních titulů mistrem světa Michael Hübner a olympijským vítězem Jens Fiedler na „CP“ kolech. Zkušenosti a poznatky tekly přirozeně do permanentního vývoje nových modelů kol.

S optimalizací modelů pro rozdílné věkové skupiny se rozšířila modelová paleta pro určité cílové skupiny zákazníků, tak že dnes, kteří své kolo chtějí využít jak ve volném čase, nebo ke sportovním účelům, najdou u CHECKER PIG perfektní kolo – až po ty nejmladší začínající cyklisty!

VÝZKUM A VÝVOJ

My u CHECKER PIG jsme všichni vášniví cyklisti. Všechna kola se navrhují v naší centrále v Berlin-Hoppegarten. Prvotřídní a perfektně sestavená kola s nejvyšším standartem technické produkce. Nakonec následuje odborná konečná kontrola a také zkušební jízda v terénu. Výroba je ve větší části v Evropě. Náš Topmodel TEAM PIG se zhotovuje ručně v Německu se zárukou vysokého stupně kvaliního standardu.

CHECKER PIG – pohodová kola pro všechny, kteří si chtějí (u)zažít čistou jízdu na kole!